ALBÁNSKY JAZYK – je európsky jazyk, ktorým sa hovorí v Albánsku, Kosove, Macedónsku, Čiernej Hore a južnom Taliansku. Je to veľmi výnimočný jazyk, pretož enemá žiadneho jazykového príbuzného. Radí sa medzi ľahšie naučiteľné jazyky sveta.

SÚKROMNÉ HODINY

Výuka albánskeho jazyka prebieha online cez zoom alebo facebook. Študent si môže podľa svojich predstáv zvoliť dĺžku hodiny (45, 60, 90, 120 minút), frekvenciu výučby a termín. S vyučujúcim sa dohaduje vždy iba 1 nasledujúca hodiny. Hodiny je možné ľubovoľne presúvať a rušiť bez poplatku. Je však potrebné ma vopred informovať. Učebnice a všetok potrebný materiál zabezpečujem ja.

Hodiny sú zamerané na komplexné zvládnutie gramatiky a schopnosť vedieť sa dohovoriť v bežných situáciách s rodenými hovoriacimi. Jazyk, ktorý vyučujem je spisovná albánčina. Kosovskú a macedónsku albánčinu nevyučujem. (Ohľadom kosovskej albánčiny viď. Prednášky)

Zameriavam sa na úrovne A0 – B1. Podľa požiadaviek študenta je možné hodiny úrovne B1 viesť v albánčine.

Hodiny je možné viesť aj v anglickom, talianskom a chorvátskom jazyku (cena dohodou).

CENA: 18 eur/ 550 Kč/ 60 minút (pri iných dĺžkach hodín alikvótna čiastka)

UČEBNICA: Stiahni TU

INFO: mk.paula.belucci@gmail.com

ODPORÚČAM: Pre ďalšie vzdelávanie prosím navštívte sekciu Prednášky, kde nájdete množstvo zaujímavých prednášok k Albánsku.

JA a ALBÁNČINA:

Albánčine sa venujem od roku 2015, kedy som sa s ňou začala zaoberať vrámci môjho všeobecného záujmu o balkánske jazyky. Táto krajina aj s jej drsným jazykom mi prirástla k srdcu a vraciam sa do nej každoročne. S albánčinou trávim takmer každý deň. Mojimi učiteľmi boli vždy iba rodení hovoriaci so vzťahom a kvalifikáciou k výuke jazykov. Aktuálne sa pripravujem na skúšku na úrovni C1 na Tiranskej univerzite. Mojou trvalou ambíciou je rozširovať tento jazyk a kultúru národa, keďže je pre väčšinu veľkou neznámou.